Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice
  • Modrzewnica pospolita Blue Ice

Modrzewnica pospolita Blue Ice

Andromeda polifolia 'Blue Ice'

  • 14,50 zł

  • Netto: 13,43 zł
  • Cena w punktach: 362
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielona krzewinka zwana także modrzewnicą północną, należąca do rodziny wrzosowatych, występuje naturalnie w chłodnym klimacie półkuli północnej. Odmiana 'Blue Ice' dorasta do ok. 20 cm wysokości i do ok. 40 cm szerokości. Pokrój zwarty, gęsty, poduszkowaty. Liście ma grube, intensywnie srebrzysto-niebieskie, lancetowate, o długości 2-3 cm. Pokryte są warstwą wosku. Efektowna barwa liści utrzymuje się przez cały sezon, nie opadają na zimę. Kwiaty różowe, beczułkowate, zebrane po 3-5 sztuk, pojawiają się a maju, w tym okresie dodają roślinie jeszcze większego uroku. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie (strefa 3). Polecana do nasadzeń grupowych na wrzosowiskach, do uprawy w donicy, a także jako ozdoba domowych wnętrz.

Modrzewnica to roślina z rodziny wrzosowatych i jej uprawa podobna jest do uprawy wrzosów i wrzośców. Dobrze rośnie na glebach kwaśnych, wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, jednak zimą warto ją okryć, aby zabezpieczyć liście przed wysychaniem (w przypadku bezśnieżnych, mroźnych zim). Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Nazwa łacińskaAndromeda polifolia 'Blue Ice'
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolnorosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-37 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię

Produkty powiązane