Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Turzyca Morrowa Variegata
  • Turzyca Morrowa Variegata
  • Turzyca Morrowa Variegata
  • Turzyca Morrowa Variegata
  • Turzyca Morrowa Variegata
  • Turzyca Morrowa Variegata

Turzyca Morrowa Variegata

Carex morrowii 'Variegata'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Cena w punktach: 362
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Trwała, długowieczna trawa o ciekawym, dekoracyjnym ulistnieniu. Dorasta do ok 40 cm wysokości, tworzy gęste i zwarte kępy, które nie rozchodzą się dzięki krótkim podziemnym rozłogom. Liście ciemnozielone o wąskich, białych brzegach, zachowują swoją barwę przez cały rok stanowiąc dekorację nawet w czasie zimy. W kwietniu pojawiają się beżowe kwiaty osadzone na żółtych pręcikach. Ładnie prezentuje się sadzona w grupach. Może być stosowana do zadarniania większych powierzchni pod drzewami. Dobrze się prezentuje na rabatach bylinowych lub sadzona wokół zbiorników wodnych. Zalecana gęstość sadzenia to 4-5 sztuk na 1 m2.

Turzyca Morrowa jest rośliną bagienną, dlatego dobrze rośnie na wilgotnym, lekko zacienionym, osłoniętym od wiatru stanowisku. Odpowiednie stanowisko zapewni roślinom dobre przezimowanie zwłaszcza, że turzyca Morrowa 'Variegata' jest wrażliwa na zimowe suche i mroźne wiatry, dlatego zaleca się lekkie okrycie zimą. Po zimie zaleca się delikatne przycięcie wszystkich liści.

 

Nazwa łacińskaCarex morrowii 'Variegata'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone z białym brzegiem, pstre, wielobarwne
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane