Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Tawuła japońska Crispa
Tawuła japońska CrispaTawuła japońska CrispaTawuła japońska CrispaTawuła japońska Crispa

Tawuła japońska Crispa

Spiraea japonica 'Crispa'

  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASpiraea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Tawuła japońska Crispa
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Liście o specyficznym, pierzastym wyglądzie, malutkie różowe kwiatki i dobrze rozkrzewione pędy – to wyróżnia odmianę ‘Crispa’ na tle innych rabatowych roślin. 

Osiąga zaledwie 0,5 m wysokości i szerokości, przybiera ładny, kulisty pokrój. Postrzępione, małe liście są ciekawą ozdobą ogrodu, a wyrastające na nowych, tegorocznych pędach różowe kwiaty ładnie z nimi kontrastują. Okres ich kwitnienia rozpoczyna się w lipcu i trwa do końca sierpnia. 

Tawuły japońskie są łatwe w uprawie, każdy początkujący ogrodnik sobie z nimi poradzi. Preferują stanowisko słoneczne lub półcieniste. Tolerują wszystkie rodzaje uprawnych gleb ogrodowych. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza. Aby zachować świeży wygląd i atrakcyjny pokrój krzewu, powinniśmy wykonywać coroczne wiosenne cięcie wszystkich pędów.

“Crispa” z powodzeniem może być wykorzystana do tworzenia obwódek, na rabaty, skalniaki, wrzosowiska, jako roślina okrywowa. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach.

Nazwa łacińskaSpiraea japonica 'Crispa'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone / młode liście ciemnoczerwone
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31°C
Zimozielonośćnie
Zastosowanie<p> ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, żywopłot, roślina okrywowa, rabaty, w grupach</p>
Termin kwitnieniaczerwiec, lipiec

Napisz opinię

Produkty powiązane