Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Perowskia Blue Spire
  • Perowskia Blue Spire
  • Perowskia Blue Spire
  • Perowskia Blue Spire
  • Perowskia Blue Spire
  • Perowskia Blue Spire

Perowskia Blue Spire

Perovskia 'Blue Spire'

  • 16,00 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 400
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nieduży krzew o niebieskich kwiatach i srebrzystozielonych pędach, Wyglądem przypomina lawendę, kwitnie tuż po niej, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się kolorami i zapachem. Podobnie jak lawenda pachnie bardzo intensywnie, lecz zapachem przypomina bardziej szałwię. Roślina miododajna!

Dorasta do okolo 1,2 m wysokości i nie rozkłada się mocno na boki. Kwiaty fioletowoniebieskie, pojawiają się na początku lata i utrzymują się na krzewie aż do późnej jesieni. Pokryte meszkiem liście pachną po roztarciu.

Perowskia będzie ciekawie wyglądać posadzona w większej ilości, tworząc kolorowe rabaty. Można też sadzić ją wzdłuż alejek. Nadaje się zarówno na skalniaki jak i nad zbiorniki wodne. 

Preferuje przepuszczalne, obojętne lub zasadowe gleby oraz słoneczne stanowiska. Im wyższe pH, tym liście lepiej wybarwione. Wymaga mocnego cięcia wiosną.

Nazwa łacińskaPerovskia 'Blue Spire'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Barwa kwiatówniebieskie
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, piaszczyste/przeciętne ogrodowe, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweRHS Award of Garden Merit 1993, Plant of the Year award in 1995 by Perennial Plant Association's

Napisz opinię

Produkty powiązane