Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Golteria rozesłana

Gaultheria procumbens


  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Cena w punktach: 324
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Golteria to niski, okrywowy, zimozielony krzew o dekoracyjnych owocach, jedna  z najmniejszych krzewinek z rodziny wrzosowatych. Osiąga wysokość zaledwie 10-15 cm. Młode liście w kolorze mocnej czerwieni / bordo, starsze liście są ciemnozielone, błyszczące, zimą przybierają barwę bordową. Pędy cienkie, mocno rozgałęzione, rozrastają się szeroko dzięki podziemnym rozłogom. Z tego względu jest to świetnia roślina okrywowa, która tworzy gęste, zimozielone dywany. W lipcu i sierpniu pojawiają się kwiaty - białe i lekko różowe, pachnące, w kształcie dzwoneczka, miododajne. Po kwitnieniu roślina wytwarza owoce, które stanowią jej główną ozdobę. Są to niewielkie, czerwone i błyszczące kuleczki z gąbczastym środkiem. Utrzymują się bardzo długo, aż do wiosny, stanowią ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu, przeważnie jednak znikają szybciej stając się zimowym pokarmem dla ptaków.

Golteria najlepiej rośnie na podłożu próchnicznym, umiarkowanie wilgotnym i kwaśnym (wymagania podobne do wrzosów). Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w miejscach zacienionych. Może być uprawiana w pojemnikach. Często znajduje zastosowanie jako ozdoba tarasów, balkonów, werand, grobów, roślina okrywowa. Posadzona w gruncie utworzy zimozielony dywan, przy czym nie jest zbyt ekspansywna.

Nazwa łacińska Gaultheria procumbens
Pokrój poduszkowaty, okrywowy
Docelowa wysokość od 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostu wolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igieł ciemnozielone, czerwone, bordowe
Barwa kwiatów białe, różowe
Kwitnienie lipiec, sierpień
Owocowanie wrzesień, październik
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie roślina okrywowa, ogródki przydomowe, zieleń publiczna, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w donicy na tarasie, balkonie, werandzie, na groby, nasadzenia grupowe
Informacje dodatkowe pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej