Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pięciornik krzewiasty Orangeade
Pięciornik krzewiasty OrangeadePięciornik krzewiasty OrangeadePięciornik krzewiasty OrangeadePięciornik krzewiasty OrangeadePięciornik krzewiasty Orangeade

Pięciornik krzewiasty Orangeade

Potentilla fruticosa 'Orangeade'

  • Dostępność: niedostępny
  • 16,00 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Szerokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APotentilla
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pięciornik krzewiasty Orangeade
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Gęsty krzew o zaokrąglonym pokroju osiągający około 0,8 m wysokości. Pędy rozgałęzione, łukowato wzniesione, z każdej strony otoczone pojedynczymi, malutkimi, podłużnymi listkami o ciemnozielonym kolorze. Kwiaty na końcach pędów w kolorze intensywnie pomarańczowym, składające się z 5 płatków, o średnicy dochodzące do 4-5 cm. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że utrzymują się bardzo długo na krzewie, od czerwca aż do października.

Pięciornik jest odporny na mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Z tego względu jest chętnie sadzony w miastach i parkach. Kwitnie bardzo długo i niezawodnie, nie choruje. Jest bardzo łatwy w uprawie, zadowoli się każdą uprawną, ogrodową ziemią. Dobrze znosi cięcie, więc nadaje się na niskie, formowane żywopłoty. Preferuje stanowisko słoneczne.

Nazwa łacińskaPotentilla fruticosa 'Orangeade'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówpomarańczowe
Kwitnieniemaj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweumiarkowanie wilgotna, przeciętna gleba ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię