Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pięciornik krzewiasty Goldfinger
Pięciornik krzewiasty GoldfingerPięciornik krzewiasty GoldfingerPięciornik krzewiasty GoldfingerPięciornik krzewiasty GoldfingerPięciornik krzewiasty Goldfinger

Pięciornik krzewiasty Goldfinger

Potentilla fruticosa 'Goldfinger'

  • 16,90 zł

  • Netto: 15,65 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APotentilla
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pięciornik krzewiasty Goldfinger
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Gęsty krzew o zaokrąglonym pokroju osiągający około 1 m wysokości. Pędy rozgałęzione, łukowato wzniesione, z każdej strony otoczone pojedynczymi, malutkimi, podłużnymi listkami o ciemnozielonym kolorze. Kwiaty na końcach pędów w kolorze jaskrawożółtym, składające się z 5 płatków, o średnicy dochodzącej do 4-5 cm. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że utrzymują się bardzo długo na krzewie, od czerwcado października.

Stanowisko i uprawa

Pięciornik jest odporny na mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Z tego względu jest chętnie sadzony w miastach i parkach. Kwitnie bardzo długo i niezawodnie, nie choruje. Jest bardzo łatwy w uprawie, zadowoli się każdą uprawną, ogrodową ziemią. Dobrze znosi cięcie, więc nadaje się na niskie, formowane żywopłoty. Preferuje stanowisko słoneczne.

Nazwa łacińskaPotentilla fruticosa 'Goldfinger'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość50-100 cm
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnienieczerwiec - październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-37 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, zieleń publiczna, ogrody skalne, rabaty

Napisz opinię

Produkty powiązane