Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Perowskia Blue Spire

Perovskia 'Blue Spire'


  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 399
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nieduży krzew o niebieskich kwiatach i srebrzystozielonych pędach, Wyglądem przypomina lawendę, kwitnie tuż po niej, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się kolorami i zapachem. Podobnie jak lawenda pachnie bardzo intensywnie, lecz zapachem przypomina bardziej szałwię. Roślina miododajna!

Dorasta do okolo 1,2 m wysokości i nie rozkłada się mocno na boki. Kwiaty fioletowoniebieskie, pojawiają się na początku lata i utrzymują się na krzewie aż do późnej jesieni. Pokryte meszkiem liście pachną po roztarciu.

Perowskia będzie ciekawie wyglądać posadzona w większej ilości, tworząc kolorowe rabaty. Można też sadzić ją wzdłuż alejek. Nadaje się zarówno na skalniaki jak i nad zbiorniki wodne. 

Preferuje przepuszczalne, obojętne lub zasadowe gleby oraz słoneczne stanowiska. Im wyższe pH, tym liście lepiej wybarwione. Wymaga mocnego cięcia wiosną.

Nazwa łacińska Perovskia 'Blue Spire'
Pokrój krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość od 1 do 2 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł szare, niebieskawe, srebrzyste
Barwa kwiatów niebieskie
Kwitnienie lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, piaszczyste/przeciętne ogrodowe, odczyn zasadowy
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność nie
Informacje dodatkowe RHS Award of Garden Merit 1993, Plant of the Year award in 1995 by Perennial Plant Association's

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej