Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ketmia syryjska hibiskus biały NA PNIU 100cm
Ketmia syryjska hibiskus biały NA PNIU 100cm

Ketmia syryjska hibiskus biały NA PNIU 100cm

Hibiscus syriacus

  • Dostępność: niedostępny
  • 89,00 zł

  • Netto: 82,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 89 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
90-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHibiscus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ketmia syryjska hibiskus biały NA PNIU 100cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybko rosnący krzew o zwartej, kulistej koronie (wymaga corocznego cięcia formującego). Liście ząbkowate, trójklapowe, koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiające się na żółto. Kwiaty białe, o średnicy do 10 cm, pojawiają się na pędach od lipca do września. Hibiskus na pniu świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych zielonych roślin. Duże kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu.

Stanowisko i uprawa

Wymaga słonecznego lub półcienistego stanowiska, osłoniętego od silnych wiatrów. Lubi gleby żyzne, lekkie, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego. Przekwitłe kwiatostany można usuwać. Na początku wiosny zaleca się przycięcie pędów w celu zagęszczenia krzewu i uformowania ładnej korony. Młode rośliny wymagają okrycia agrowłókniną na zimę.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie, liście opadają na zimę

Napisz opinię