Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Irga szwedzka Coral Beauty
  • Irga szwedzka Coral Beauty
  • Irga szwedzka Coral Beauty
  • Irga szwedzka Coral Beauty
  • Irga szwedzka Coral Beauty
  • Irga szwedzka Coral Beauty

Irga szwedzka Coral Beauty

Cotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski krzew, dorastający do 0,5 m wysokości. Pędy długie i rozłożyste, wygięte, pokładają się na ziemi. Liście w kolorze ciemnozielonym, błyszczące, nie opadają na zimę. Kwitnie w czerwcu na biało, wytwarzając mnóstwo drobnych, pachnących kwiatów. Latem wytwarza owoce w formie czerwonych kuleczek, które utrzymują się na krzewie przez całą zimę, tworząc bardzo dekoracyjny efekt przez długi czas. Owoce są pożywieniem dla ptaków. Odmiana bardzo popularna, doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jest uniwersalność oraz dekoracyjny wygląd przez cały rok sprawiają, że jest to jeden z efektowniejszych krzewów w naszym ogrodzie. Można ją sadzić na skalniakach, murkach, wzdłuż ścian, alejek, a także w pojemnikach. Dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot w formie ciętej lub naturalnej. Nadaje się do ogrodów w stylu japońskim oraz jako materiał wyjściowy na drzewko bonsai. Doskonała roślina okrywowa.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Bez problemu wytrzymuje nawet większe mrozy. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym.

 

Nazwa łacińskaCotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniewrzesień
Owoceczerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, rabaty, pojemniki
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane