Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Irga Coral Beauty na pniu 100-120cm
Irga Coral Beauty na pniu 100-120cmIrga Coral Beauty na pniu 100-120cmIrga Coral Beauty na pniu 100-120cmIrga Coral Beauty na pniu 100-120cmIrga Coral Beauty na pniu 100-120cmIrga Coral Beauty na pniu 100-120cm

Irga Coral Beauty na pniu 100-120cm

Cotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'

  • 78,00 zł

  • Netto: 72,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 78 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotoneaster
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Irga Coral Beauty na pniu 100-120cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana, dekoracyjny i zimozielony krzew o łukowatych pędach, przewisających lub ścielących się po ziemi. Korona krzewu może osiągnąć ok. 70 cm szerokości, wysokość jest zależna od wysokości szczepienia, pędy rosną w dół aż do samej ziemi (można je przycinać na dowolnej wysokości). Liście wąskie, eliptyczne, błyszczące, barwy ciemnozielonej, ok. 1,5 cm długości, nie opadają na zimę. Kwitnie w maju, wytwarzając mnóstwo drobnych, białych kwiatów. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Po kwitnieniu pojawiają się owoce - są drobne, kuliste i pomarańczowo-czerwone (średnica ok. 9 mm). Dojrzewają w sierpniu, obficie pokrywając pędy, utrzymują się na krzewie bardzo długo stanowiąc duży walor dekoracyjny. Są również pokarmem dla ptaków w okresie jesienno-zimowym.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Zaleca się posadzenie rośliny na stanowisku osłoniętym od wiatru. Koronę krzewu na zimę zaleca się okryć agrowłókniną.

 

 

Nazwa łacińskaCotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'
Pokrójpłożący
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniewrzesień
Owoceczerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, pojemniki
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane