Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bukszpan wieczniezielony
Bukszpan wieczniezielonyBukszpan wieczniezielonyBukszpan wieczniezielony

Bukszpan wieczniezielony

Buxus sempervirens

  • Dostępność: niedostępny
  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuxus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bukszpan wieczniezielony
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew dorastający do 2-4 m wysokości, o ciemnozielonych, owalnych i lśniących liściach. Jest idealnym materiałem na wszelkie żywopłoty – te zwykłe, jak i rozbudowane, wzorzyste, spiralne. Z posadzonych roślin przy odrobinie cierpliwości można uformować prawie wszystko. Nadaje się idealnie nie tylko do ogrodów przydomowych, ale także do parków oraz i nasadzeń miejskich. Nie jest rośliną trudną w uprawie, jest odporny na zanieczyszczenia powietrza i okresową suszę. Rośnie dobrze na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i w cieniu. Można uprawiać w donicy.

Nazwa łacińskaBuxus sempervirens
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieformy cięte, żywopłot, ogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, uprawa w donicy

Napisz opinię