Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Bukszpan drobnolistny Faulkner
  • Bukszpan drobnolistny Faulkner
  • Bukszpan drobnolistny Faulkner
  • Bukszpan drobnolistny Faulkner

Bukszpan drobnolistny Faulkner

Buxus microphylla 'Faulkner'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Cena w punktach: 375
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Jedna z najbardziej popularnych i najlepszych odmian bukszpanu. 'Faulkner' to wolno rosnący, zimozielony krzew o pokroju kulistym, dorastający do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pędy sztywne, gęsto ułożone. Liście drobne, okrągłe, zielone i błyszczące, na zimę zmieniają kolor na brązowawy. Kwiaty niepozorne, barwy żółtej, miododajne (przyciągają pszczoły i inne pożyteczne owady), pojawiają się w kwietniu. Bukszpan jest idealny do cięcia i formowania, można z niego tworzyć przeróżne kształty. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych, na niskie żywopłoty, na obwódki rabat, do formowania, oraz do uprawy w donicy. Dobrze rośnie na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, może być sadzony również w miastach. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i cienistym. We wschodnich rejonach Polski na stanowiskach nieosłoniętych od wiatru zaleca się okrycie na zimę.

Nazwa łacińskaBuxus microphylla 'Faulkner'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćdo 1,2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieformy cięte, niski żywopłot, ogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia parkowe, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweodmiana wyróżniona znakiem jakości AGM (Award of Garden Merit) w 2012 r. przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS)

Napisz opinię

Produkty powiązane