Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Budleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEW
Budleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii Little White 'BotEx 003' PBR EU20203389

  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 28 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuddleja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Budleja Dawida Butterfly Candy® Little White MOTYLI KRZEW
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

NOWOŚĆ!

Nowa, karłowa odmiana budleji z serii 'Butterfly Candy'. Dorasta do ok. 65 cm wysokości i 50 cm szerokości. Tworzy zwarte, niskie krzewy o zaokrąglonym pokroju. Liście srebrzysto-szare, podłużne, lancetowate. Długie, białe kwiatostany pojawiają się na pędach jednorocznych. Pięknie pachnące kwiaty przyciągają pszczoły i pożyteczne owady. Budleja często nazywana jest “motylim krzewem”, ponieważ zwabia motyle, które siadając na jej pędach stanowią dodatkową ozdobę. Kwitnienie rozpoczyna się już w czerwcu i trwa do września!

Budleja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko zasadowa. Na zimę zaleca się zabezpieczyć roślinę poprzez usypanie wokół jej podstawy kopczyka z kory lub liści. Wiosną po ustaniu przymrozków krzew należy zasilić wieloskładnikowym nawozem.

Roślina stanowi piękną oprawę ogrodu. Posadzona w grupie z innymi odmianami budlei wygląda bardzo barwnie i ciekawie. Małe wymagania glebowe i długi czas kwitnienia sprawiają, że jest to bardzo wartościowa i uniwersalna roślina. Budleje z serii 'Butterfly Candy' ze względu na swoje kompaktowe rozmiary idealnie nadają się do uprawy w donicach i na tarasach.

Nazwa łacińskaBuddleja davidii Little White 'BotEx 003' PBR EU20203389
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, ogrody przydomowe, nasadzenia grupowe, donice, tarasy
Informacje dodatkoweroślina miododajna, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane