Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Budleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEW
Budleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii 'Pink Delight'

  • 17,50 zł

  • Netto: 16,20 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuddleja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Budleja Dawida Pink Delight MOTYLI KRZEW
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Budleja Dawida ‘Pink Delight’ to silnie rozgałęziona odmiana, dorastająca nawet do 2-3 m wysokości. Pędy wyprostowane, uginające się na końcach pod ciężarem kwiatów. 

Kwiaty zebrane są w długie, kwiatostany w kolorze ciemnoróżowym (nawet 40 cm długości). Wyglądem przypominają niektóre odmiany lilaków. Ich dodatkowym atutem jest przepiękny zapach, który przyciąga owady. Budleja często nazywana jest “motylim krzewem”, ponieważ zwabia motyle, które siadając na jej pędach stanowią dodatkową ozdobę. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu i trwa do końca sierpnia. Liście ciemnozielone, jesienią zmieniające barwę na żółtą, opadają na zimę. 

Roślina stanowi piękną oprawę ogrodu, idealnie nadaje się do posadzenia w centralnym punkcie lub jako towarzystwo dla innych krzewów. Zmieszana z innymi odmianami budlei wygląda bardzo barwnie i ciekawie. Małe wymagania glebowe i długi czas kwitnienia sprawiają, że jest to bardzo wartościowa i uniwersalna roślina. 

Budleja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko zasadowa. Na zimę zaleca się zabezpieczyć roślinę poprzez usypanie wokół jej podstawy kopczyka z kory lub liści. Wiosną po ustaniu przymrozków krzew należy mocno przyciąć w celu rozkrzewienia i zasilić wieloskładnikowym nawozem.

Nazwa łacińskaBuddleja davidii 'Pink Delight'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 2 m do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, przeciętne ogrodowe, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, ogrody przydomowe, nasadzenia grupowe
Informacje dodatkoweLaureat nagrody Award of Garden Merit (1993) przyznawanej przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) wartościowym roślinom ogrodowym.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych budleji?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz