Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Budleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEW
Budleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii Adonis Blue 'Adokeep' PBR EU16240

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuddleja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Budleja Dawida Adonis Blue PBR MOTYLI KRZEW
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana o zwartym pokroju, dorastająca do ok. 1,5 m wysokości. Pędy wyprostowane, uginające się na końcach pod ciężarem kwiatów. Liście srebrzysto-szare, podłużne, lancetowate.

Kwitnie na pędach jednorocznych. Kwiaty zebrane są w długie, kwiatostany w kolorze ciemnoniebieskim (ok. 30 cm długości). Wyglądem przypominają niektóre odmiany lilaków. Ich dodatkowym atutem jest przepiękny zapach, który przyciąga owady. Budleja często nazywana jest “motylim krzewem”, ponieważ zwabia motyle, które siadając na jej pędach stanowią dodatkową ozdobę. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do września! Liście ciemnozielone, jesienią zmieniające barwę na żółtą, opadają na zimę. 

Roślina stanowi piękną oprawę ogrodu, idealnie nadaje się do posadzenia w centralnym punkcie lub jako towarzystwo dla innych krzewów. Zmieszana z innymi odmianami budlei wygląda bardzo barwnie i ciekawie. Małe wymagania glebowe i długi czas kwitnienia sprawiają, że jest to bardzo wartościowa i uniwersalna roślina. 

Budleja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko zasadowa. Na zimę zaleca się zabezpieczyć roślinę poprzez usypanie wokół jej podstawy kopczyka z kory lub liści. Wiosną po ustaniu przymrozków krzew należy mocno przyciąć w celu rozkrzewienia i zasilić wieloskładnikowym nawozem.

Nazwa łacińskaBuddleja davidii Adonis Blue 'Adokeep' PBR EU16240
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Barwa kwiatówniebieskie
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, ogrody przydomowe, nasadzenia grupowe
Informacje dodatkoweroślina miododajna, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane