Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Lawenda wąskolistna Munstead
  • Lawenda wąskolistna Munstead
  • Lawenda wąskolistna Munstead
  • Lawenda wąskolistna Munstead

Lawenda wąskolistna Munstead

Lavandula angustifolia 'Munstead'

  • 10,99 zł

  • Netto: 10,18 zł
  • Cena w punktach: 274
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski krzew o zwartym, regularnym szerokim pokroju i pięknym, intensywnym zapachu, obficie kwitnący na przełomie czerwca i lipca. Dorasta do około 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście w kolorze szarozielonym, kwiaty niebieskofioletowe, większe niż u innych odmian, kształtem podobne do kłosa.

Lawenda preferuje suche, przepuszczalne gleby oraz stanowisko słoneczne. Dobrze rośnie na glebach piaszczystych, a nawet piaszczysto-gliniastych. Odczyn pH podłoża powinien być obojętny lub zasadowy (jeśli mamy zbyć kwaśną ziemię, można podwyższyć jej pH stosując wapno). Jest stosunkowo odporna na mróz. Zaleca się wykonywać wiosenne cięcie, podcinając wszystkie niezdrewniałe gąłązki, aby roślinę odświeżyć i pobudzić do rozkrzewiania. 

Lawenda jest popularnym dodatkiem zapachowym do perfum, mydeł, i kosmetyków, a także surowcem do produkcji miodów lawendowych. Znajduje zastosowanie również w kuchni jako przyprawa (np. jako składnik ziół prowansalskich). Ususzone liście można trzymać w płóciennym woreczku pod poduszką, aby lepiej się spało. Jeśli marzy nam się przyjemny zapach unoszący się dookoła domu, warto posadzić sadzonki lawendy pod oknem bądź w donicy na tarasie. Krzew jest miodododajny i posiada właściwości lecznicze.

Nazwa łacińskaLavandula angustifolia 'Munstead'
Pokrójzwarty krzaczasty
Docelowa wysokość40 cm
Docelowa szerokość60 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzystozielone
Barwa kwiatówniebieskie, fioletowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Wymagania glebowepodłoże suche, piaszczyste, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, rabaty, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane