Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
  • Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy

Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy

Sambucus nigra Black Tower ('Eiffel 1'PBR) EU 35864

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wyjątkowa odmiana czarnego bzu o nietypowym wąskim, kolumnowym pokroju, która została nagrodzona  w 2010 roku podczas wystawy National Plant Exhibition w Anglii. Jest wolno rosnącą rośliną, która osiąga około 2,5 m wysokości przy zaledwie ok. 1 m szerokości. Młode liście początkowo zielone, później ciemnopurpurowe, niemal czarne. Kwiaty różowe, o zapachu zbliżonym do cytryny. Kwiaty zebrane są w płaskie baldachgrona. Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, ze względu na wąski pokrój można sadzić ją nawet na balkonach i w małych ogródkach. Owoce czarnego bzu są jadalne, od lat używa się ich w medycynie naturalnej, nadają się na przetwory, dojrzewają w sierpniu i we wrześniu. W ogrodzie świetnie wygląda w kontrastowych kompozycjach z krzewuszkami, perukowcami i innymi roślinami liściastymi o intensywnie wybarwionych liściach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, o umiarkowanej wilgotności i odczynie zbliżonym do obojętnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Liście najlepiej wybarwiają się na pełnym słońcu. Odmiana w pełni odporna na mróz. W sezonie wegetacyjnym wymaga dobrego odżywiania - najlepiej zasilać nawozem NPK (zawierającym w składzie głównie azot, fosfor oraz potas).

Nazwa łacińskaSambucus nigra Black Tower ('Eiffel 1'PBR) EU 35864
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, w grupach
Termin kwitnieniaczerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane