Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Amagi-shigure
Klon palmowy Amagi-shigureKlon palmowy Amagi-shigure

Klon palmowy Amagi-shigure

Acer palmatum 'Amagi-shigure'

  • Dostępność: niedostępny
  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 140 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Amagi-shigure
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Klon wyselekcjonowany w Japonii pod koniec lat 80, w Europie wciąż niezwykle rzadko spotykany. Rośnie jako krzew lub niewielkie drzewko, w wieku 10-15 lat osiąga około 180 cm wysokości i 120 cm szerokości. Pokrój wzniesiony lub szeroko wzniesiony, z drobnymi rozgałęzieniami. Wiosną z nabrzmiałych pąków wyrastają pierwsze delikatne liście, świeże i błyszczące, w kolorze ceglastej czerwieni. W trakcie sezonu kolor liści ciemnieje, staje się bardziej spokojny, ale nie mniej ekscytujący, przechodząc w magentę, fiolet, do szkarłatnej czerwieni. Liście złożone są z 5-7 płatków, poprzecinane są zielonkawymi nerwami, ząbkowane na brzegach, lekko pofalowane, zwężone na końcach, z dłuższym środkowym płatkiem. Jesienna kolorystyka jest równie ekscytująca, jak ta wiosenna, z paletą barw od pomarańczowego, do czerwonego i fioletowego. Na zimę liście opadają. 

Klon palmowy jest piękną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzy też z ozdobnymi trawami.

Stanowisko i uprawa

Klon palmowy powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach częściowo zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zasychające końcówki liści mogą być spowodowane zbyt małą wilgotnością gleby lub zbyt długą ekspozycją na słońce. Młode rośliny wymagają zimowego okrycia w kilku pierwszych latach uprawy.

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Amagi-shigure'
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełjasnoróżowe, fioletowe, pomarańczowe, czerwone, purpurowe
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6B wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię