Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ketmia syryjska (hibiskus) Red Heart
Ketmia syryjska (hibiskus) Red HeartKetmia syryjska (hibiskus) Red HeartKetmia syryjska (hibiskus) Red HeartKetmia syryjska (hibiskus) Red Heart

Ketmia syryjska (hibiskus) Red Heart

Hibiscus syriacus 'Red Heart'

  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHibiscus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ketmia syryjska (hibiskus) Red Heart
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana dorastająca do 2 m wysokości. Posiada ciemnozielone, trójklapowe liście o ząbkowanych brzegach, które jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Kwiaty duże (ok. 8 cm średnicy), o lekko pofalowanych brzegach, białe z pięknym czerwonym wzorkiem w środkowej części kwiatu i grubym żółtym pręcikiem. Kwitnie obficie przez całe lato, od lipca do września.

Ketmia preferuje wilgotne, przepuszczalne gleby oraz stanowisko słoneczne, osłonięte. Gleba o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym (pH 6-7).

Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Duże kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu. Nadaje się również na żywopłot.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus 'Red Heart'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe z czerwonym środkiem
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia parkowe, rabaty, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane