Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue
  • Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue

Ketmia syryjska hibiskus Oiseau Blue

Hibiscus syriacus 'Oiseau Blue' / 'Blue Bird'

  • 26,00 zł

  • Netto: 24,07 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana hibiskusa znana również pod nazwą 'Blue Bird' o krzaczastym pokroju, dorastająca w naszym klimacie do ok. 1,5 m wysokości. Liście ząbkowate, trójklapowe, koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiające się na żółto. Kwiaty o rzadko spotykanej niebieskiej barwie i purpurowym środku. Duże kwiaty pojawiają się na pędach od lipca do września

Ketmia preferuje wilgotne, przepuszczalne gleby oraz stanowisko słoneczne, osłonięte. Gleba powinna być zasadowa (pH powyżej 7)

Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Duże kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu. Nadaje się również na żywopłot.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus 'Oiseau Blue' / 'Blue Bird'
Pokrójkrzaczasty, wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbłękitne / niebieskie
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane