Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Ketmia syryjska Monstrosus

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 16,00 zł  brutto

  • Netto: 14,82 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20-30 cm
ketmia monstrosus
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Ketmia syryjska / hibiskus (zwany też różą chińską) to krzew o pokroju kulistym, dorastający do około 2 m wysokości. Liście ciemnozielone, trójklapowe o ząbkowanych brzegach, opadają na zimę. Kwiaty duże (do 8 cm średnicy), półpełne, bardzo efektowne, koloru białego z czerwonym środkiem. Kwitnie od sierpnia do września.

Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Najlepiej sprawdza się na glebach żyznych, próchnicznych i wilgotnych (źle znosi suszę). Odczyn podłoża powinien być lekko kwaśny. Dobrze znosi cięcie. Roślinę najlepiej przyciąć po kwitnieniu lub wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Odmiana polecana do ogrodów przydomowych. Może być sadzona pojedynczo lub w grupach. Białe kwiaty świetnie kontrastują z zielonym tłem, dlatego ketmia najpiękniej wygląda na tle innych roślin, ale świetnie sprawdzi się również jako soliter.

Nazwa łacińska: Hibiscus syriacus 'Monstrosus'
Pokrój: krzaczasty, wyprostowany
Docelowa wysokość: od 1 m do 2 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: białe z czerwonym środkiem
Kwitnienie: lipiec - sierpień
Mrozoodporność: -20 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • rabaty
  • pojemniki
  • w grupach
  • soliter (pojedynczo)
Stanowisko: słoneczne
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna/przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny
Zimozieloność: nie

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej