Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ketmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® Sanchonyo
Ketmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® SanchonyoKetmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® SanchonyoKetmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® SanchonyoKetmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® Sanchonyo

Ketmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® Sanchonyo

Hibiscus syriacus PURPLE RUFFLES 'Sanchonyo'

  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHibiscus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ketmia syryjska hibiskus PURPLE RUFFLES® Sanchonyo
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o wzniesionym i gęstym pokroju, dorastający do ok. 1,5 m wysokości. Liście ciemnozielone, powcinane, jesienią przebarwiają się na żółto. Największą ozdobą krzewu są jego duże, różowe, pełne kwiaty. Pierwsze kwiaty pojawiają się w drugiej połowie lipca, a kwitnienie trwa aż do września. Świetnie wygląda jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Duże, pełne kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu. Nadaje się również na żywopłot.

Stanowisko i uprawa

Wymaga słonecznego lub półcienistego stanowiska, osłoniętego od silnych wiatrów. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego. Cięcie można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków. Przekwitłe kwiatostany można usunąć.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus PURPLE RUFFLES 'Sanchonyo'
Pokrójkrzaczasty, wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane