Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jałowiec płożący Zeal
  • Jałowiec płożący Zeal
  • Jałowiec płożący Zeal
  • Jałowiec płożący Zeal

Jałowiec płożący Zeal

Juniperus communis 'Zeal'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nowa, rzadko spotykana i wolno rosnąca, płożąca odmiana jałowca osiągająca po 10 latach ok. 10 cm wysokości i 1 m szerokości. Świetnie nadaje się jako roślina okrywowa, szczególnie na skalniaki i rabaty. Pędy niebieskozielone, miękkie z niekłującymi igłami. Bardzo ciekawa odmiana dla kolekcjonerów.

Jałowce płożące mają niskie wymagania glebowe. Rosną praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Są odporne na mróz i rzadko chorują. Jałowce płożące preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Są idealną rośliną okrywową (gęstość sadzenia: 3-4 szt/m2).

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Zeal'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokość10 cm
Docelowa szerokość100 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, zieleń publiczna, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane