Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Irga płożąca Streib's Findling drobnolistna
Irga płożąca Streib's Findling drobnolistnaIrga płożąca Streib's Findling drobnolistnaIrga płożąca Streib's Findling drobnolistnaIrga płożąca Streib's Findling drobnolistna

Irga płożąca Streib's Findling drobnolistna

Cotoneaster procumbens 'Streib`s Findling'

  • 8,99 zł

  • Netto: 8,32 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 8 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
1 rok
Pojemnik
0,5-litrowy
Szerokość
15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotoneaster
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Irga płożąca Streib's Findling drobnolistna
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Miniaturowa, zimozielona odmiana o zwartym pokroju, rosnąca powoli. Osiąga zaledwie 10 cm wysokości, jej pędy płożą się po ziemi. Liście bardzo drobne, koloru ciemnozielonego, gęsto okrywają pędy. Kwiaty w kolorze jasnego różu, pojawiają się pod koniec maja. Roślina wytwarza bardzo dekoracyjne, kuliste owocki w kolorze czerwonym, które utrzymują się na pędach aż do zimy.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Dobrze reaguje na cięcie i szybko się regeneruje. Można ją sadzić na skalniakach, murkach, wzdłuż ścian, alejek, a także w pojemnikach. Nadaje się również do ogrodów w stylu japońskim oraz jako materiał wyjściowy na drzewko bonsai. Doskonała roślina okrywowa.

 
Nazwa łacińskaCotoneaster procumbens 'Streib`s Findling'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniesierpień, wrzesień
Owoceczerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane