Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBR
Hortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBRHortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBRHortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBRHortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBR

Hortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBR

Hydrangea paniculata MAGICAL MOONLIGHT 'Kolmagimo' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa MAGICAL MOONLIGHT Kolmagimo PBR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa nowa odmiana, osiągająca 1,5 m wysokości, z pędami sztywnymi, skierowanymi do góry. Charakteryzuje się ogromnymi, pełnymi kwiatostanami w kolorze białym, z zielonkawym szczytem. Potrafią one osiągnąć nawet 30 cm średnicy! Mimo swoich rozmiarów nie kładą się one na ziemię dzięki sztywnym, mocnym pędom. W czasie kwitnienia kwiaty z lekko zielonych zmieniają się w kremowo-białe. Rozłożone są równomiernie na całym krzewie, tworząc efekt wielkiej, białej kuli. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu i trwa aż do późnej jesieni. 

Hortensja ‘Magical Moonlight’ będzie się świetnie komponować z innymi roślinami w ogrodzie. Ciekawym dopełnieniem mogą być inne hortensje, takie jak “Vanille-Fraise” lub “Magical Flame”.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata MAGICAL MOONLIGHT 'Kolmagimo' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, ogrody orientalne, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej