Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki w tym sezonie. Wszystkie produkty zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

 • -22% Hortensja bukietowa Polestar ®

Hortensja bukietowa Polestar ®

 • Dostępność: 244 sztuk
 • Producent:
  http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

 • Promocja:

  25,00 zł

  Stara cena:

  32,00 zł

  Oszczędzasz:

  22%Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
30 cm
hortensja miniaturowa polestar
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

NOWOŚĆ! Nowa, jeszcze rzadko spotykana odmiana hortensji bukietowej, wprowadzona na rynek w 2016 roku. Jest jedną z najniższych hortensji, dorasta do wysokości około 60 cm. Pokrój zwarty, pędy sztywne (nie wymagają podpierania w okresie kwitnienia), pokryte ciemnozielonymi liśćmi. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach na tarasach i balkonach. Pojemnik z hortensją na czas zimy można zaizolować styropianem oraz jutą lub przenieść do przezimować w nieogrzewanym pomieszczeniu z dostępem do światła słonecznego.

Wytwarza efektowne, wiechowate kwiatostany, złożone z kwiatów płodnych i płonnych. Kwiaty na początku kwitnienia kremowo-białe, zielonkawe i lekko różowe na brzegach, stopniowo zmieniają swoją barwę na różową. Kwitnienie jest bardzo obfite, zaczyna się w czerwcu i trwa aż do września.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

hortensje bukietowe

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane