Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Kocimiętka Walker's Low

Nepeta 'Walker`s Low'


  • 12,00 zł

  • Netto: 11,11 zł
  • Cena w punktach: 400
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina o kępiastym pokroju. Rośnie silnie, mocno rozgałęziona od dołu, dorasta do ok 60 cm wysokości. Liście drobne, lancetowate, lekko owłosione, piłkowane lub karbowane, barwy srebrzystoszarej. Kwiaty barwy fioletowo-niebieskiej, przypominające kwiaty lawendy, zebrane są w okółki tworzące nibykłosy. Pachnące i miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne owady. Kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa do września. Nazwa rośliny nie jest przypadkowa, bowiem kochają ją koty, które lubią się w niej wylegiwać, wąchać i nadgryzać liście.

Kocimiętka jest rośliną łatwą w uprawie, rośnie na każdej ogrodowej glebie. Lubi stanowiska słoneczne, dobrze radzi sobie z suszą. Jest odporna na mróz, nie wymaga okrywania na zimę. Po pierwszym, majowym kwitnieniu warto ją przyciąć, aby pobudzić roślinę do obfitego kwitnienia jesienią.

Roślina polecana do nasadzeń rabatowych, bylinowych, obwódek, jako roślina okrywowa. Może być również uprawiana w donicy na balkonie lub tarasie.

Nazwa łacińska Nepeta 'Walker`s Low'
Pokrój bylina, kępiasty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu szybko rosnący
Kolor liści/igieł szare, srebrzyste, niebieskawe
Barwa kwiatów fioletowe, niebieskie
Kwitnienie czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Wymagania glebowe podłoże suche, umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -27 °C
Zimozieloność nie
Informacje dodatkowe roślina miododajna, pachnąca

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej