Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bukszpan drobnolistny Faulkner
Bukszpan drobnolistny FaulknerBukszpan drobnolistny FaulknerBukszpan drobnolistny Faulkner

Bukszpan drobnolistny Faulkner

Buxus microphylla 'Faulkner'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuxus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bukszpan drobnolistny Faulkner
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najbardziej popularnych i najlepszych odmian bukszpanu. 'Faulkner' to wolno rosnący, zimozielony krzew o pokroju kulistym, dorastający do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pędy sztywne, gęsto ułożone. Liście drobne, okrągłe, zielone i błyszczące, na zimę zmieniają kolor na brązowawy. Kwiaty niepozorne, barwy żółtej, miododajne (przyciągają pszczoły i inne pożyteczne owady), pojawiają się w kwietniu. Bukszpan jest idealny do cięcia i formowania, można z niego tworzyć przeróżne kształty. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych, na niskie żywopłoty, na obwódki rabat, do formowania, oraz do uprawy w donicy.

Dobrze rośnie na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, może być sadzony również w miastach. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i cienistym. We wschodnich rejonach Polski na stanowiskach nieosłoniętych od wiatru zaleca się okrycie na zimę.

Nazwa łacińskaBuxus microphylla 'Faulkner'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćdo 1,2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieformy cięte, niski żywopłot, ogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia parkowe, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweodmiana wyróżniona znakiem jakości AGM (Award of Garden Merit) w 2012 r. przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS)

Napisz opinię