Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Brzoza brodawkowata Purpurea
Brzoza brodawkowata PurpureaBrzoza brodawkowata Purpurea

Brzoza brodawkowata Purpurea

Betula pendula 'Purpurea'

  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 85 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
6-litrowy
Wysokość
120-140 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABetula
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Brzoza brodawkowata Purpurea
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niskie drzewo o luźnej, jajowatej koronie, dorastające do ok. 10 m wysokości. Młode liście ciemnoczerwone, w trakcie sezonu zmieniają barwę na purpurową w lecie aż do brązowo-czerwonej jesienią. Kora na młodych pędach czerwonobrązowa, natomiast starsze pędy i pień przybierają barwę jasno-szarą lub kredowo-białą. Niesamowicie efektowna i rzadko spotykana roślina.

Polecana do sadzenia zarówno pojedynczo, jak i w grupach, w ogrodach w stylu wiejskich, w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami, na tle jasnych budynków i zieleni miejskiej.

Stanowisko i uprawa

Brzoza rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb ogrodowych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. System korzeniowy jest powierzchowny z wieloma drobnymi korzeniami włosowatymi, szczególnie w górnej warstwie podłoża. Na glebach suchych i mocno przepuszczalnych podczas dłuższych okresów suszy może zrzucać część liści, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posadzenie brzozy na bardziej wilgotnej i gliniastej glebie. Przycinanie jest możliwe, ale najlepiej robić to wtedy, gdy nie występuje duża produkcja soków, czyli albo do końca lutego, albo latem, na przełomie czerwca i lipca.

Nazwa łacińskaBetula pendula 'Purpurea'
Pokrójdrzewo, stożkowaty
Docelowa wysokość10 m
Docelowa szerokość5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, bordowe
Barwa kwiatówbeżowe, kremowe
Kwitnieniekwiecień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C (strefa 6A wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, nasadzenia zieleni osiedlowej i miejskiej, w pobliżu zbiorników wodnych, ogrody w stylu orientalnym
Informacje dodatkoweozdobna biała kora, ozdobne liście

Napisz opinię

Produkty powiązane