Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR
 • Bez czarny Golden Tower PBR

Bez czarny Golden Tower PBR

Sambucus nigra Golden Tower 'Jdeboer001' PBR

 • 35,00 zł

 • Netto: 32,41 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2023-03-06.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASambucus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bez czarny Golden Tower PBR
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana czarnego bzu o żółtych liściach i kolumnowym pokroju. Rośnie wolno, osiągając około 2-3 m wysokości przy szerokości ok. 70 cm. Charakteryzuje się pierzastymi, błyszczącymi liśćmi o barwie żółtej / złotej. Kwitnie na biało w maju i czerwcu. Kwiaty są lekko pachnące i zebrane w baldachowate kwiatostany. Ze względu na swój kolor odmiana polecana do zestawień kolorystycznych. Zwarty, wąski pokrój pozwala na  uprawę rośliny również w donicy na tarasach i balkonach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Może rosnąć na każdej przeciętnej glebie ogrodowej. Preferuje gleby żyzne, próchniczne i wilgotne. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Odmiana w pełni odporna na mróz. Dla dobrego rozkrzewienia zaleca się mocne cięcie po około 2-3 latach od posadzenia.

Nazwa łacińskaSambucus nigra Golden Tower 'Jdeboer001' PBR
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, szpalery, pojemniki, w grupach, zestawienia kolorystyczne
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane