Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
Berberys Thunberga Orange Sunrise PBRBerberys Thunberga Orange Sunrise PBRBerberys Thunberga Orange Sunrise PBRBerberys Thunberga Orange Sunrise PBR

Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR

Berberis thunbergii 'Orange Sunrise'

  • Dostępność: niedostępny
  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Silnie rosnąca, polska odmiana berberysu o wyprostowanym pokroju, intensywnie pomarańczowo-czerwonych młodych pędach, osiąga 1,5 m wysokości. Liście są duże, zaokrąglone, czerwone, gęsto osadzone na gałązkach. Na starszych liściach pojawia się złota, bardzo dekoracyjna obwódka, do 2 mm szerokości. Młode pędy i liście są wyraźnie jaśniejsze, z żółtawym odcieniem. Żółte kwiaty można zaobserwować w maju.

Krzew nie ma dużych wymagań glebowych, choć oczywiście najlepiej czuje się na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Odmiana Ruby Star tak jak inne berberysy preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. Dobrze znosi susze. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest odporna na mróz - strefa 5B.

Najładniej wygląda w grupach, ale także sadzony pojedynczo. Nadaje się do małych ogrodów, na rabaty, do sadzenia w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach. Idealna roślina na liściaste żywopłoty.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Orange Sunrise'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe z żółtą obwódką
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniepaździernik, listopad
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię