Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bażyna czarna Bernstein
Bażyna czarna BernsteinBażyna czarna BernsteinBażyna czarna BernsteinBażyna czarna BernsteinBażyna czarna BernsteinBażyna czarna Bernstein

Bażyna czarna Bernstein

Empetrum nigrum 'Bernstein'

  • Dostępność: niedostępny
  • 11,50 zł

  • Netto: 10,65 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,6-litrowy
Średnica
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AEmpetrum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bażyna czarna Bernstein
wygląd sadzonek w lutym
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielona krzewinka z rodziny wrzosowatych, o pokładających się pędach i igiełkowatych liściach, zmieniających barwę w zależności od pory roku. Osiąga zaledwie 25 cm wysokośći, wyglądem przypomina niektóre odmiany wrzośców. Główną ozdobą są jej liście, które wiosną mają barwę żółtą, która jesienią przechodzi w żółto-brązową, wręcz bordową. W kwietniu i maju pojawiają się drobne, bezpłatkowe kwiaty barwy różowej. Wytwarza również owoce, drobne czarne i kuliste.

Roślina łatwa w uprawie. Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie. Nie wymagaja wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Sadzonki ukorzenione w doniczkach można sadzić przez cały sezon - od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Powinno sadzić się je w miejscach słonecznych lub półcienistych, na glebach lekkich, przepuszczalnych i kwaśnych. Jeśli nie mamy pewności co do jakości gleby w naszym ogrodzie, dobrym rozwiązaniem jest kupno gotowego podłoża do roślin wrzosowatych (torf kwaśny o pH 3,5 - 5). Nie należy przesadzać z podlewaniem, powinniśmy podlewać obficie, ale niezbyt często, utrzymując stałą wilgotność podłoża.

Odmiana polecana na wrzosowiska, do tworzenia pięknych, zwartych kompozycji z innymi roślinami wrzosowatymi.

Nazwa łacińskaEmpetrum nigrum 'Bernstein'
Pokrójpłożący, poduszkowaty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółty, jesienią brązowawy
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-35 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię