Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Goldbukett

Różanecznik Goldbukett

Rhododendron 'Goldbukett'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Goldbukett
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zwarty, gęsty, zimozielony krzew dorastający do ok. 1 m wysokości i 1,2 m szerokości. Kwitnienie rozpoczyna się na pod koniec maja i trwa (w zależności od pogody) 3-4 tygodnie. Kwiaty początkowo żółte, w trakcie kwitnienia zmieniają barwę na kremowo-żółtą z lekko różowym zabarwieniem. Na górnym płatku wyraźnie widoczna czerwona plamka. Kwiaty przyjemnie pachną. Po przekwitnięciu ozdobą rośliny są ciemnozielone, błyszczące liście, które zostają na krzewie przez cały rok. Różanecznik 'Goldbukett' nie jest w pełni mrozoodporny i w mroźniejsze zimy może podmarzać, dlatego zaleca się okrywać rośliny na zimę.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Goldbukett'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1,2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-21 °C (strefa 6B wg. USDA)
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe
Termin kwitnieniamaj

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty