Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
  • Różanecznik Bohlken's Lupinenberg

Różanecznik Bohlken's Lupinenberg

Rhododendron 'Bohlken`s Lupinenberg'

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Cena w punktach: 750
  • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew z grupy Yakushimanum o płaskokulistym, zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat ok 70 cm wysokości oraz 120 cm szerokości. Liście grube, podłużne, w kolorze ciemnozielonym. Kwiaty duże (średnica ok. 7 cm), fioletowe z białym dnem, z delikatnym nakrapianym wzorkiem na górnym płatku, o mocno pofalowanych brzegach płatków. Zebrane są po 9-15 sztuk w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Bohlken`s Lupinenberg'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćdo 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność- 22 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty