Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Azalia wielkokwiatowa Homebush XXL
Azalia wielkokwiatowa Homebush XXLAzalia wielkokwiatowa Homebush XXLAzalia wielkokwiatowa Homebush XXLAzalia wielkokwiatowa Homebush XXL

Azalia wielkokwiatowa Homebush XXL

Rhododendron 'Homebush'

  • 750,00 zł

  • Netto: 694,44 zł


Wiek sadzonki
8 lat
Pojemnik
40-litrowy
Wysokość
120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Azalia wielkokwiatowa Homebush XXL
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o sztywnych pędach i luźnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1,3 m szerokości. Liście eliptyczne, soczystozielone. Jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają. Kwiaty bardzo oryginalne, intensywnie różowe. Zebrane w kuliste, gwiaździste kwiatostany na szczytach pędów (przypominające pompony). Nie blakną na słońcu! Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu. Efektownie prezentuje się posadzony zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Stanowisko i uprawa

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Homebush'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1,3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty