Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke
  • Azalia wielkokwiatowa Klondyke

Azalia wielkokwiatowa Klondyke

Rhododendron 'Klondyke'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Cena w punktach: 600
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzew o sztywnych, rozłożystych pędach i zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,3 m wysokości oraz 1,2 m szerokości. Liście miedziano-zielone, błyszczące i delikatnie owłosione. Gdy dojrzeją stają się zielone, a jesienią zmieniają barwę na brązowo-czerwoną, na zimę opadają. Kwiaty o barwie złocisto-pomarańczowej o płatkach pofalowanych na brzegach, skupione po 8-15 sztuk w półkuliste kwiatostany na szczytach pędów. Średnica pojedynczego kwiatu to 6-8 cm. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Efektownie prezentują się posadzone zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Klondyke'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte, pomarańczowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne

Napisz opinię

Produkty powiązane