Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Azalia wielkokwiatowa Arneson Gem 100cm NA PNIU
  • Azalia wielkokwiatowa Arneson Gem 100cm NA PNIU
  • Azalia wielkokwiatowa Arneson Gem 100cm NA PNIU
  • Azalia wielkokwiatowa Arneson Gem 100cm NA PNIU

Azalia wielkokwiatowa Arneson Gem 100cm NA PNIU

Rhododendron 'Arneson Gem'

  • Dostępność: niedostępny
  • 65,00 zł

  • Netto: 60,19 zł
  • Cena w punktach: 1475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 54 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzew o sztywnych pędach i luźnym, rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości. Liście podłużne, soczysto-zielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na kolor fioletowo-czerwony, a na zimę opadają. Kwiaty delikatnie pachnące, o średnicy 7-9 cm, czerwone w pąku, po otwarciu pomarańczowo-żółte. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Efektownie prezentują się posadzone zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Arneson Gem'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpomarańczowo-żółte
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię