Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Aster alpejski Pinkie
Aster alpejski PinkieAster alpejski Pinkie

Aster alpejski Pinkie

Aster alpinus 'Pinkie'

  • Dostępność: niedostępny
  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAster
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Aster alpejski Pinkie
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niewielka bylina o dużych walorach ozdobnych. Dorasta do ok. 25 cm wysokości, wytwarza sztywne i proste łodygi pokryte skąpo szarozielonymi liśćmi o kształcie lancetowatym. Na szczytach łodyg osadzone są koszyczki kwiatowe, o kwiatach rurkowych w kolorze żółtym, otoczonymi kwiatami języczkowymi w kolorze różowym. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle oraz inne pożyteczne owady. Kwitnie w maju i czerwcu. Odmiana polecana do sadzenia na rabatach, w ogrodach skalnych. Posadzona w grupie tworzy efektowne kolorowe plamy. Nadaje się na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w grupie: 10 szt/m2.

Aster alpejski preferuje stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne, wapienne, o odczynie zasadowym. W gorące dni bez deszczu wymaga regularnego podlewania. Po kwitnieniu powinno się przeprowadzić cięcie. Roślina w pełni mrozoodporna w naszym klimacie.

Nazwa łacińskaAster alpinus 'Pinkie'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszarozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, o odczynie zasadowym (pH > 7,3)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię