0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Bluegold'

  • Dostępność: 127 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 12,00 złborowka amerykanska bluegold sadzonka cena

Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

Sprawdzona i cenna odmiana o dosyć późnej porze owocowania, niskim wzroście oraz kulistym pokroju. Dorosły krzew osiąga około 1,5 m wysokości. Liście barwy ciemnozielonej, jesienią efektownie przebarwiają się na pomarańczowo-czerwony. W maju rozwijają się białe kwiaty, które są chętnie zapylane przez owady. Owoce są duże, okrągłe i lekko spłaszczone, barwy jasno-niebieskiej, aromatyczne. Bardzo smaczne i słodkie – trzeba jednak poczekać, aż mocno dojrzeją. Dojrzewają dosyć późno, w pierwszej połowie sierpnia.

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog pod adresem:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane