0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Toro'

  • Dostępność: 995 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 12,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40 cm
borowka amerykanska toro sadzonka cena
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 
Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Borówka amerykańska odmiany ‘Toro’ to krzyżówka dwóch odmian – ‘Earliblue’ i ‘Ivanhoe’. Jest świetną odmianą deserową, ma bardzo duże owoce (jedne z największych), które dojrzewają w drugiej połowie lipca. Dobrze znoszą transport i nie opadają z rośliny. Z jednej dorosłej sadzonki można zebrać nawet do 7 kg owoców. Doskonała odmiana do uprawy amatorskiej i na plantacje.

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać więcej cennych informacji na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog klikając poniższy odnośnik:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane