Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Aronia czarna
Aronia czarnaAronia czarnaAronia czarnaAronia czarnaAronia czarnaAronia czarna

Aronia czarna

Aronia melanocarpa

 • Promocja:

  18,00 zł

  Stara cena:

  23,00 zł

  Oszczędzasz:

  22%

 • Netto: 16,67 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAronia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Aronia czarna
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Długowieczny krzew owocowy z rodziny różowatych (łac. rosaceae), pochodzący z Ameryki Północnej. Rośnie jako krzew o wzniesionym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości. Liście duże, jajowate, ząbkowane na brzegach, jesienią zmieniają barwę na pomarańczowo-czerwoną, co sprawia, że aronia ma nie tylko walory użytkowe, ale również dekoracyjne. Kwiaty drobne, białe, samopylne, złożone z pięciu płatków, zebrane w baldachgrona, pojawiają w V-VI.

Owoce pojawiają się jesienią, we wrześniu i długo utrzymują się na krzewie. Są czarne, mięsiste, o błyszczącej skórce, zebrane w wiszące baldachgrona. W smaku cierpkie, jednak po przemrożeniu są bardziej słodkie i smaczniejsze. Są bogate w witaminy i mikoroelementy. Mają wiele właściwości prozdrowotnych, między innymi chronią przed nowotworami, zapaleniami oraz bakteriami. Polecane do wszelkiego typu przetworów, szczególnie cenione w produkcji soków i nalewek.

Aronia jest krzewem bardzo prostym w uprawie, niewymagającym i niezwykle odpornym na mróz. Nie jest również atakowana przez szkodniki i choroby. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale może być również sadzona w półcieniu. Najlepsze podłoże to żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne i lekko kwaśne, ale aronia świetnia poradzi sobie również na glebach przepuszczalnych i piaszczystych.

 

Nazwa łacińskaAronia melanocarpa
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość2-3 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Owocowaniepoczątek września
Owoceczarne, granatowe, kuliste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieowoce na nalewki, przetwory, soki i do mrożenia, jako roślina ozdobna o zmiennym kolorze liści

Napisz opinię

Produkty powiązane