Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Panel z mchu chrobotka na ścianę Spring Green 45x45cm


  • 349,00 zł

  • Netto: 283,74 zł
  • Cena w punktach: 7094
  • Zaloguj się, aby otrzymać 283 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Panel z mchu chrobotka na płycie wilgocioodpornej. Wykonany ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Barwiony mech dekoracyjny (porost leśny) w żywym, zielonym kolorze jest pozyskiwany 100% w zgodzie z naturą z legalnych, zagranicznych plantacji. Jest to produkt całkowicie naturalny, a swój kolor zawdzięcza użyciu naturalnych barwników. Dzięki procesowi utrwalania jest produktem, który nie usycha, nie pleśnieje, nie wymaga podlewania, dostępu do słońca, przycinania, ani żadnej innej pielęgnacji.

Użyty mech ma żywą, jasnozieloną barwę (Spring Green) - uspokaja wzrok i jest niezwykle satysfakcjonujący w obserwacji. Jego delikatna, pierzasta struktura jest bardzo miękka i miła w dotyku. Dotykanie tego rodzaju mchu może być nawet pewną formą terapii, jest bardzo przyjemne i uspokajające. Mech został umieszczony na grubej, wilgocioodpornej, korkowej płycie o wymiarach 45x45 cm i grubości 7 mm. W niektórych miejscach kępki mchu są wybrzuszone nawet 8 cm.

Panel posiada z tyłu wieszak do mocowania na ścianie.

panel z mchu chrobotka

Potrzebujesz inny kolor? Napisz do nas!

Możemy stworzyć dla Ciebie panele w indywidualnym kolorze, do wyboru szeroka gama barw.

Mocowanie panelu do ścian

Panel z mchu wyposażony jest w dedykowany wieszak na kołek montażowy, dzięki czemu można bardzo łatwo zamontować do ściany za pomocą uchwytu na kołek montażowy. Panel można również przykleić bezpośrednio do ściany używając np. kleju do korka. Dzięki wykorzystaniu płyty wilgocioodpornej panele można montować również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza.

montaż paneli z mchu

Jakie cechy posiada nasz mech?

100% naturalny

Prawdziwy chrobotek reniferowy dzięki procesowi stabilizacji zachowuje swoje najlepsze cechy, jest żywozielony, miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Zielony kolor mchu wprawia nas w dobry nastrój, uspokaja wzrok i koi nerwy.

Pozyskiwany w zgodzie z naturą

Mech jest u nas garunkiem chronionym i jego zbieranie z polskich lasów jest zabronione. Nasz mech jest importowany z legalnych, zagranicznych plantacji, dzięki czemu równowaga w przyrodzie jest zachowana.

Miernik wilgotności powietrza

Mech absorbuje wilgoć z otoczenia. Najlepiej wygląda i jest najprzyjemniejszy w dotyku przy wilgotności około 40%, czyli takiej, jaka zazwyczaj panuje w pomieszczeniach, w których przebywamy. Może służyć jako wskaźnik wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Odporny na kurz

Produkt posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu nie osiadają na nim. Tym samym nie trzeba go czyścić i odkurzać.

Bezpieczny dla dzieci i alergików

Mech nie zawiera żadnych tosksycznych substancji i alergenów.

Nie wymaga pielęgnacji

Mimo, iż jest to produkt naturalny, nie wymaga on ani dostępu do światła słonecznego, ani podlewania. Nie trzeba go również przycinać, ponieważ w wyniku trwałej impregnacji jego wzrost jest zatrzymany.

Pochłania dźwięk

Mech jest dobrym wygłuszaczem. Ściana z mchu może skutecznie pochłaniać i rozpraszać dźwięk, zmniejszając hałas w pomieszczeniu nawet o kilkanaście decybeli.

panele z mchu

Najczęściej zadawane pytania

Dzięki procesowi utrwalania, mech stabilizowany jest produktem bardzo trwałym, który będzie cieszył oko przez wiele lat.

Mech i rośliny stabilizowane nie powinny być podlewane. Aby zachować oryginalną, ciemną barwę mchu, należy unikać wystawiania go na światło słoneczne. Dzięki właściwościom antystatycznym, mech nie gromadzi kurzu, dlatego nie trzeba go często odkurzać.

Panele wykonywane są ręcznie. Nieduże ilości paneli są gotowe i dostępne od ręki. Realizacja większych zamówień (np. kilkanaście paneli na całą ścianę) może potrwać dłużej, jednak nie dłużej niż 2 tygodnie.

 
Kolor mchu Spring Green
Grubość płyty 7 mm
Rodzaj mchu mech chrobotek (Cladonia rangiferina)
Rodzaj mocowania uchwyt na kołek montażowy lub klej do korka
Rodzaj płyty korkowa, wilgocioodporna
Wymiary panelu 45x45 cm
Waga około 2 kg
Informacje dodatkowe W celu zachowania najlepszej jakości mchu, należy unikać jego podlewania oraz nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej