Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Panel z mchu chrobotka okrągły Spring Green
Panel z mchu chrobotka okrągły Spring GreenPanel z mchu chrobotka okrągły Spring GreenPanel z mchu chrobotka okrągły Spring GreenPanel z mchu chrobotka okrągły Spring Green

Panel z mchu chrobotka okrągły Spring Green

  • Dostępność: niedostępny
  • 49,00 zł

  • Netto: 39,84 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:

Panel z mchu chrobotka na płycie wilgocioodpornej. Wykonany ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Barwiony mech dekoracyjny (porost leśny) w żywym, zielonym kolorze jest pozyskiwany 100% w zgodzie z naturą z legalnych, zagranicznych plantacji. Jest to produkt całkowicie naturalny, a swój kolor zawdzięcza użyciu naturalnych barwników. Dzięki procesowi utrwalania jest produktem, który nie usycha, nie pleśnieje, nie wymaga podlewania, dostępu do słońca, przycinania, ani żadnej innej pielęgnacji.

Użyty mech ma żywą, jasnozieloną barwę (Spring Green)  - uspokaja wzrok i jest niezwykle satysfakcjonujący w obserwacji. Jego delikatna, pierzasta struktura jest bardzo miękka i miła w dotyku. Dotykanie tego rodzaju mchu może być nawet pewną formą terapii, jest bardzo przyjemne i uspokajające. Mech został umieszczony na grubej, wilgocioodpornej, korkowej płycie o grubości 15 mm. W niektórych miejscach kępki mchu są wybrzuszone nawet 8 cm.

Panel posiada z tyłu wieszak do mocowania na ścianie. Panele o średnicy większej niż 60 cm są wysyłane w 4 częściach, łatwych do połączenia podczas montażu panelu na ścianie.

panel kołowy z chrobotka

Mocowanie panelu do ścian

Panel z mchu wyposażony jest w dedykowany wieszak na kołek montażowy, dzięki czemu można bardzo łatwo zamontować do ściany za pomocą uchwytu na kołek montażowy. Panel można również przykleić bezpośrednio do ściany używając np. kleju do korka. Dzięki wykorzystaniu płyty wilgocioodpornej panele można montować również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza.

montaż paneli z mchu

Jakie cechy posiada nasz mech?

100% naturalny

Prawdziwy chrobotek reniferowy dzięki procesowi stabilizacji zachowuje swoje najlepsze cechy, jest żywozielony, miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Zielony kolor mchu wprawia nas w dobry nastrój, uspokaja wzrok i koi nerwy.

Pozyskiwany w zgodzie z naturą

Mech jest u nas garunkiem chronionym i jego zbieranie z polskich lasów jest zabronione. Nasz mech jest importowany z legalnych, zagranicznych plantacji, dzięki czemu równowaga w przyrodzie jest zachowana.

Miernik wilgotności powietrza

Mech absorbuje wilgoć z otoczenia. Najlepiej wygląda i jest najprzyjemniejszy w dotyku przy wilgotności około 40%, czyli takiej, jaka zazwyczaj panuje w pomieszczeniach, w których przebywamy. Może służyć jako wskaźnik wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Odporny na kurz

Produkt posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu nie osiadają na nim. Tym samym nie trzeba go czyścić i odkurzać.

Bezpieczny dla dzieci i alergików

Mech nie zawiera żadnych tosksycznych substancji i alergenów.

Nie wymaga pielęgnacji

Mimo, iż jest to produkt naturalny, nie wymaga on ani dostępu do światła słonecznego, ani podlewania. Nie trzeba go również przycinać, ponieważ w wyniku trwałej impregnacji jego wzrost jest zatrzymany.

Pochłania dźwięk

Mech jest dobrym wygłuszaczem. Ściana z mchu może skutecznie pochłaniać i rozpraszać dźwięk, zmniejszając hałas w pomieszczeniu nawet o kilkanaście decybeli.

panele z mchu

Najczęściej zadawane pytania

Dzięki procesowi utrwalania, mech stabilizowany jest produktem bardzo trwałym, który będzie cieszył oko przez wiele lat.

Mech i rośliny stabilizowane nie powinny być podlewane. Aby zachować oryginalną, ciemną barwę mchu, należy unikać wystawiania go na światło słoneczne. Dzięki właściwościom antystatycznym, mech nie gromadzi kurzu, dlatego nie trzeba go często odkurzać.

Panele wykonywane są ręcznie. Nieduże ilości paneli są gotowe i dostępne od ręki. Realizacja większych zamówień (np. kilkanaście paneli na całą ścianę) może potrwać dłużej, jednak nie dłużej niż 2 tygodnie.

 
Kolor mchuSpring Green
Grubość płyty15 mm
Rodzaj mchumech chrobotek (Cladonia rangiferina)
Rodzaj mocowaniauchwyt na kołek montażowy lub klej do korka
Rodzaj płytykorkowa, wilgocioodporna
Dostępne wymiary<ul><li>15 cm</li><li>30 cm</li><li>60 cm</li><li>100 cm</li><li>inny wymiar na zamówienie</li></ul>
Informacje dodatkoweW celu zachowania najlepszej jakości mchu, należy unikać jego podlewania oraz nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Napisz opinię