Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Opaska na pnie drzew - Agrecol 2,5mb


 • 8,99 zł

 • Netto: 7,31 zł
 • Cena w punktach: 183
 • Zaloguj się, aby otrzymać 7 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Opaska służy do wyłapywania szkodników zimujących w szczelinach spękanej kory oraz szkodników wychodzących na żer nocą. Ogranicza występowanie takich owadów jak: owocówka śliwkóweczka, owocówka jabłkóweczka, kwieciak jabłkowiec, niektóre zwijki i motyle minujące liście.

Opaska tekturowa stanowi idealne miejsce do zimowania oraz przepoczwarczania się owadów. Fale tektury imitują naturalne zakamarki kory. W tych zakątkach chowają się i przepoczwarczają, lub składają jaja owady w celu przezimowania. Po kilku miesiącach opaskę należy zniszczyć przez spalenie wraz z owadami w niej się znajdującymi. W ten sposób skutecznie zmniejsza się populację szkodników.

opaska na pnie drzew

Instrukcja stosowania
 • Pień drzewa dwukrotnie owinąć opaską na wysokości 30-50 cm nad powierzchnią gleby. Jeśli drzewko ma podporę owinąć ją osobną opaską. Opaskę obwiązać sznurkiem dołączonym do opakowania.
 • Larwy szkodników wchodzą pod fale tektury i tam się przepoczwarczają lub zimują. Dorosłe owady składają w nie jaja.
 • W odpowiednim terminie (koniec sierpnia, zima, przedwiośnie) opaskę wypełnioną szkodnikami ostrożnie ściągnąć i spalić.
Termin stosowania
  Opaskę należy zakładać w dwóch terminach: - na początku lata i pod koniec sierpnia. Gdy opaska została założona na początku lata, należy usunąć ją pod koniec sierpnia. Gdy została założona pod koniec sierpnia, należy zniszczyć ją zimą lub bardzo wczesną wiosną. Opaska tekturowa nie zawiera środków ochrony roślin, jest bezpieczna dla ludzi i środowiska oraz w pełni biodegradowalna.
Długość całkowita
  2,5 mb

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej