Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nasiona Ogórecznik lekarski 2g


  • 1,60 zł

  • Netto: 1,48 zł
  • Cena w punktach: 37
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Roślina jednoroczna, silnie rosnąca dorastająca do ok. 60 cm wysokości. Wydziela przyjemny, odświeżający zapach ogórków. Niebieskie kwiaty pojawiają się od czerwca do lipca. Jest rośliną miododajną! 

Uprawa ogórecznika lekarskiego udaje się na każdej glebie w ogrodzie, w skrzynkach na balkonie lub w doniczkach na parapetach w domu. Najlepiej jednak ogórecznik rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych. Ogórecznik należy wysiewać ok 40 cm od innych roślin.

Ogorecznik ma wiele zastosowań. Ziele ogórecznika lekarskiego ma właściwości lecznicze. Zawiera flawonoidy, śluzy, garbniki, żywice, kwasy organiczne i sole mineralne. Jednak najbardziej wartościową substancją pozyskiwaną z ogórecznika jest boragoglandyna (olej pozyskiwany z nasion o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych). Ogórecznik lekarski ma pozytywny wpływ na układ krążenia (obniża poziom tzw. złego cholesterolu) oraz układ odporościowy. Jest pomocny rownież w stanach zapalnych jamy ustnej, chrypce czy suchym kaszlu.

Współczesna fitoterapia poleca stosowanie ogórecznika w postaci olejku w przewlekłych chorobach skórnych (egzemy, trądzik, łuszczyca), a także w  przypadku oparzeń, otarć naskórka, wyprysków, czyraków i świądu skóry. Pomoże także przy wypadaniu włosów i łamliwości paznokci.

Co ciekawe ogórecznik lekarski posadzony w pobliżu poziomek i truskawek stymuluje ich wzrost i korzystnie wpływa na plonowanie!

Rozstawa 20 x 40 cm
Termin siewu III-X
Termin zbioru VI-IX
Wysokość 30-60 cm
Waga 2 g

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej