Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nawóz krystaliczny do surfinii i roślin balkonowych Agrecol 200g

Nawóz krystaliczny do surfinii i roślin balkonowych Agrecol 200g

 • 15,99 zł

 • Netto: 14,81 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Surfinie – to nawóz krystaliczny do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do odżywiania surfinii oraz innych petunii długo pędowych, również uprawianych w kompozycjach z innymi roślinami. Zawiera komplet makro- i mikroskładników dostosowanych do potrzeb pokarmowych surfinii. Nawóz gwarantuje prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Zapewnia wysoką zdrowotność nawożonych roślin, ich obfite i długotrwałe kwitnienie oraz intensywne wybarwienie kwiatów. Nawóz ten stosowany jest przez hodowców w profesjonalnych uprawach roślin balkonowych i rabatowych.

Nawóz posiada zwiększoną zawartość żelaza (Fe – 0,14%), ponieważ surfinie wykazują zwiększone zapotrzebowanie na ten składnik. Niedobór żelaza u surfinii objawia się międzyżyłkowymi, żółtymi przebarwieniami liści. Nawóz bardzo szybko uzupełnia jego niedobory, co wpływa na regenerację liści. Nawozy krystaliczne to nawozy interwencyjne – natychmiastowo uzupełniają niedobory składników pokarmowych za sprawą minerałów, które są dostępne dla roślin w łatwo przyswajalnych formach.

Skład produktu:

 • azot (N) – 15%
 • fosfor (P2O5) – 9%
 • magnez (MgO) – 2%
 • potas (K2O) – 24%

  Mikroskładniki pokarmowe:

 • bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,02%, żelazo (Fe)* 0,14%, mangan (Mn)* 0,04%, molibden (Mo) 0,004%, cynk (Zn)* 0,015%

Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

 • do nawożenia surfinii
 • idealnie sprawdza się również jako nawóz do kompozycji roślin balkonowych
 • wystarcza na 200 l wody do podlewania

Sposób stosowania:

Stosować 1 raz w tygodniu w trakcie podlewania. Sporządzić roztwór wodny, przeznaczając 1 łyżeczkę nawozu na 5 litrów wody (1 g nawozu na 1 litr wody). Tak uzyskanym roztworem podlewać rośliny do uzyskania właściwej wilgotności podłoża. W okresie kwitnienia rośliny nawozić przy każdym podlewaniu. Rośliny należy podlewać po podłożu, unikając kontaktu z liśćmi i kwiatami. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ nawóz jest silnie skondensowany.

Waga200 g
ProducentAgrecol

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej