Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nawóz Biohumus do pelargonii Agrecol 1l

Nawóz Biohumus do pelargonii Agrecol 1l

  • 11,00 zł

  • Netto: 10,19 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Biohumus nawóz do pelargonii to płynny nawóz organiczny przeznaczony do stosowania w uprawie pelargonii, uprawianych na balkonach, tarasach, a także w ogrodzie. Biohumus do pelargonii wyprodukowano na bazie naturalnych składników, pochodzących z wermikompostu – produktu dżdżownic kalifornijskich.

Aby liście pelargonii były jędrne i intensywnie zielone potrzebują do odżywienia potasu oraz azotu. W okresie upałów pelargonie wymagają częstego obfitego podlewania, nawet 2 razy dziennie. Podczas zabiegu podlewania z gleby wypłukiwane są cenne minerały. Dlatego w trakcie podlewania bardzo ważne jest stosowanie nawozu, podczas którego dostarczymy niezbędne składniki. Aby rośliny zawiązywały wciąż nowe kwiatostany należy systematycznie stosować biohumus do pelargonii. Pędy pelargonii są bardzo kruche, a zwisając są narażone na złamanie przez wiatr, dlatego ważne jest dostarczenie roślinom fosforu i potasu. Azot zapewni roślinom bujne rozkrzewienie, przyspieszy regenerację i odbudowę masy zielonej po ewentualnym uszkodzeniu.

  • w pełni naturalny nawóz, przeznaczony do nawożenia pelargonii
  • wpływa na bujny wzrost oraz intensywne kwitnienie pelargonii
  • wyprodukowany na bazie wermikompostu – produktu dżdżownic kalifornijskich

Zawartość:

  • azot (N) – 0,08%
  • fosfor (P2O5) – 0,05%
  • potas (K2O) – 0,15%

Sposób stosowania:

60-120 ml (2-4 nakrętki) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody. W okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia rośliny nawozić 1 raz w tygodniu. W pozostałym okresie wegetacyjnym rośliny nawozić 1 raz na 2 tygodnie,  ponieważ rośliny domowe podczas zimowego spoczynku potrzebują mniej składników odżywczych.

Rodzaj nawozupłynny nawóz organiczny
Pojemność1l
ProducentAgrecol

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej