Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nasiona Ogórecznik lekarski 2g

Nasiona Ogórecznik lekarski 2g

  • 2,20 zł

  • Netto: 2,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 2 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Roślina jednoroczna, silnie rosnąca dorastająca do ok. 60 cm wysokości. Wydziela przyjemny, odświeżający zapach ogórków. Niebieskie kwiaty pojawiają się od czerwca do lipca. Jest rośliną miododajną! 

Uprawa ogórecznika lekarskiego udaje się na każdej glebie w ogrodzie, w skrzynkach na balkonie lub w doniczkach na parapetach w domu. Najlepiej jednak ogórecznik rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych. Ogórecznik należy wysiewać ok 40 cm od innych roślin.

Ogorecznik ma wiele zastosowań. Ziele ogórecznika lekarskiego ma właściwości lecznicze. Zawiera flawonoidy, śluzy, garbniki, żywice, kwasy organiczne i sole mineralne. Jednak najbardziej wartościową substancją pozyskiwaną z ogórecznika jest boragoglandyna (olej pozyskiwany z nasion o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych). Ogórecznik lekarski ma pozytywny wpływ na układ krążenia (obniża poziom tzw. złego cholesterolu) oraz układ odporościowy. Jest pomocny rownież w stanach zapalnych jamy ustnej, chrypce czy suchym kaszlu.

Współczesna fitoterapia poleca stosowanie ogórecznika w postaci olejku w przewlekłych chorobach skórnych (egzemy, trądzik, łuszczyca), a także w  przypadku oparzeń, otarć naskórka, wyprysków, czyraków i świądu skóry. Pomoże także przy wypadaniu włosów i łamliwości paznokci.

Co ciekawe ogórecznik lekarski posadzony w pobliżu poziomek i truskawek stymuluje ich wzrost i korzystnie wpływa na plonowanie!

Rozstawa20 x 40 cm
Termin siewuIII-X
Termin zbioruVI-IX
Wysokość30-60 cm
Waga2 g

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.