Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nasiona Eukaliptus popielaty 20 szt.

Nasiona Eukaliptus popielaty 20 szt.

  • 4,90 zł

  • Netto: 4,54 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 4 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Zimozielony krzewdorastający w naturalnych warunkach nawet do 15 – 20 m (w naszym klimacie dorasta do ok. 1,5 do 2 m wys.). Dobrze znosi suszę i mrozy do -12oC. Główną ozdobą rośliny są atrakcyjne, skórzaste, niebiesko-zielone liście, które są powszechnie stosowane w florystyce. Eukaliptus wydziela orzeźwiający mentolowy zapach pozytywnie wpływający na drogi oddechowe.

Roślina ma szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej jako środek antyseptyczny, na zapalenie płuc, przeziębienie, infekcje, bóle gardła, grypę, zapalenie oskrzeli, nerwobóle oraz różne zakażenia skóry. Wywar z liści stosuje się jak herbatę na kaszel, chrypkę, astmę i gorączkę. Ponadto gatunek nadaje się do tworzenia miniaturowych drzewek Bonsai ma niewielkie wymagania glebowe

Roślina przeznaczona do uprawy doniczkowej,  latem  można wystawiać ją na taras, balkon lub do ogrodu. Nasiona wysiewać wiosną lub latem w żyzną lekko kwaśną ziemię ogrodową w temperaturze 18 - 25ºC. W okresie wzrostu obficie podlewać i nawozić płynnym nawozem wieloskładnikowym, zimą podlewać oszczędnie. Wytrzymuje spadki temperatury do –5 ºC.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.